Napísali o nás

Srí Lanka je úplným rajom na zemi a ak niekde vedia robiť ajurvédu naozaj profesionálne a s láskou, tak v rezorte Isolabella na juhu ostrova, ktorý mi Karin Grófová odporučila. Nešla som tam so žiadnymi vážnymi diagnózami, potrebovala som len trochu vypnúť a vyčistiť si hlavu. Okrem toho, že sa mi to dokonale podarilo, užila som si množstvo úžasných procedúr a cítila sa dokonale rozmaznávaná. A zažila na vlastnej koži, i videla na ostatných návštevníkoch rezortu, aké sú účinky ajurvédy liečivé. Prostredie rezortu je nádherné, priamo pri pláži a s množstvom zelene, personál veľmi milý a ochotný a ajurvédska strava výborná. Zo všetkých procedúr som si najviac obľúbila Shirodaru, ktorá je doslova balzamom na dušu. O Karininom prístupe môžem spievať len ódy, keďže je nesmierne starostlivá a aj na diaľku schopná zabezpečiť hádam všetko na svete. Ďakujem Karin! Môj ajurvédsky pobyt na Srí Lanke doslova predčil moje očakávania. O tom, ako takýto pobyt prebieha, čo od neho môžete očakávať a čo všetko zažijete, som napísala aj blog, kde sa dozviete, verím, aj kopec užitočných vecí o ajurvéde.

Anna Tásler-Onderková

Ked som o ajurvedskom pobyte na Sri Lanke počula prvý krat, pomyslela som si:”Ja, s mojou 24 h naspídovanou povahou toto urcite nedám. Bude to pre mna nuda, neobsedim a navyše som bola presvedčená, ze je to len momentálny módny trend a že mi to nepomôže”. Moj rok 2016 – náročný rok v práci, s ľudmi, únava z treningov (venujem sa triatlonu) a tiež zdravotné problémy s chrbtom. Porozpravála som sa s Karin (Ayurveda Sri Lanka) a presvedcila ma, že “Choď nebudeš ľutovať”. Zobrala som to ako liečebný pobyt a doteraz neľutujem. Určite zopakujem a navyše doporučila som to už aj niekoľkým známym, ktoré si to tam tiež zamilovali. Perfektné miesto, úžasní ludia, profesionalny doktor, čistota, dobré jedlo. Klud, pokoj, oáza. Parádna joga, nič mi nechýbalo a tri týždne ušli ako voda. Choďte, zažite, zamilujete si!

Martina Š.

Na Srí lanku som šla na konci roka so slabučkou imunitou, s energiou na kritickej hladine a nevyjasnenými predstavami o svojich ďalších životných krokoch. Moje prvé slová po príchode do rezortu boli, že toto sa mi presne chcelo snívať počas všetkých tých prebdených nocí! Vhodná klíma, vždy usmiati ľudia, skvelé jedlo, ktoré ma konečne neťažilo v žalúdku, nekonečné ayurvédske masáže a hýčkanie…a postupné opravovanie dlhodobo zanedbávaných zdravotných problémov prírodnou formou. A hlavne veľa priestoru v pokoji si premyslieť čo ďalej so životom, hoci aj ráno na pláži pri východe slnka bez akýchkoľvek svedkov… Je to závislosť. O rok, verím, opäť…

Beatrice S.

Ayurveda – najlepšia vec co môžete pre seba urobit! Uz štvrtý krát som navštívila Sri Lanku, o ktorej môžem v kľude povedat, že je to raj na Zemi. Tento čarovný ostrov si ma podmanil svojou atmosférou, klímou, fantastickým jedlom, milými ľuďmi a samozrejme skvelými ayurvedskými pobytmi, ktore som tu absolvovala. Ayurvéda je skúsenosť, ktorá mi zmenila život. Dala mi čas na to, aby som v sebe našla pokoj a preliečila si nie len telo, ale aj dušu. Čas na absolútny fyzický a psychický oddych, z ktorého vždy profitujem este mesiace po návrate. Objednajte si aspon dvojtýždňový pobyt (mne to bolo aj tak vždy málo:-)) v jednom z rezortov, ktore Karin ponúka. Pripravi Vam ponuku na mieru, vzdy promptne a ochotne odpovie na všetky Vaše otázky a poskytne Vam servis, ktorý spravi Vas pobyt este krajším a výnimočnejším.

Marcela M.

O Ajurvédu som sa zaujímala už niekoľko rokov, ale až teraz som si ju mohla vyskúšať v praxi. Isolabella – krásny rezort s domáckou atmosférou a s výhľadom na oceán, ktorý naozaj neomrzí. Úžasní ľudia, nekonečný pokoj a relax. Čo však mimoriadne oceňujem je to, ako mi pobyt v Isolabelle zmenil pohľad na to čo jem a ako je možné sa vďaka radám ajurvédskych lekárov cítiť sýto, a pritom ľahko a plná energie. Ďakujem za možnosť zaziť dva týždne v Isolabella. Určite sa na toto krásne miesto rada vrátim. 

Zora H.

Moja cesta za Ayurvedou trvala asi 2 alebo 3 roky. Stale som asi nemala ten pravy dovod a ako lekar som stale pochybovala, ci to ma vyznam. Az prisiel cas, kedy som asi na toto rozhodnutie prosto dozrela. K tomu mensie zdravotne tazkosti a zopar pre mna vycerpavajucich zivotnych udalosti, ktore ma  “nakopli”. Pobyt v rezorte Isolabella na Sri Lanke bolo napokon  jedno  mojich TOP rozhodnuti! Aspon trosku som videla pracu ayurvedskych lekarov (ktora ma profesne zaujimala), spoznala som vela uzasnych ludi a malymi vyletmi aj atmosferu krajiny. Zivot ludi na SriLanke nam vsetkym ustedril poriadnu lekciu pokory a clovek si uvedomi mnoho veci, na ktore v tomto rychlom svete akosi “nema cas “. Ayurvédsky pobyt v IsolaBella je kazdopadne zazitkom, relaxom a vsetko len to pozitivne, co cloveka za kratku chvilu v mysli napadne. Dakujem aj Karin Grofovej, ktora je clovekom na svojom mieste a robi svoju pracu s laskou. Zaverom len tolko, ze o rok som tam opat a uz teraz sa tesim!

Mudr. Katarína R.

Keď sme začali uvažovať nad našou dovolenkou, hľadali sme niečo, čo by bolo dokonalou kombináciou oddychovej dovolenky a zároveň niečoho, čo by nám pomohlo vypnúť z každodenného stresu. Nakoniec sme sa rozhodli pre Srí Lanku a rezort Isolabella, ktorý bol našou prvou ayurvedskou skúsenosťou. Úžasné prostredie rezortu, veľmi milý a ochotný personál, nádherná exotická záhrada, oceán, dokonalé jedlo a samozrejme ayurvédske procedúry naplnili naše očakávania na 100%. Zažiť ayurvédu priamo v autentickom prostredí bolo naozaj niečo výnimočné. Aj keď to boli iba dva týždne, priniesli nám dokonalý relax a pozitívnu energiu. Veríme, že z toho budeme čerpať ďalších pár mesiacov. A samozrejme budúci rok plánujeme ísť znovu.

Monika & Martin

Srí Lanku som navštívila 2-krát v živote – zatiaľ. Už v tejto chvíli mám zabookovaný ďalší ayurvédsky výlet. Karin mi o Srí Lanke rozprávala veľa krát a vždy mi tento rajský ostrov doporučovala. Dnes konštatujem, že mala absolútnu pravdu a skôr podcenila, ako prehnala. Prvýkrát som bola na SL tehotná v 5 mesiaci. Druhýkrát s mojou 2,5 ročnou dcérkou. Absolvovala som teda 2 kompletne rôzne pobyty. „Tehotenský“ pobyt sa vyznačoval beauty treatmentami. Vrátila som sa rozžiarená, oddýchnutá, krásna. Druhý pobyt po rokoch bola riadna ayurvéda. Veľmi som ocenila prístup Karin a hlavne podrobné inštrukcie, ktoré sú veľmi dôležité a nápomocné, takže doporučujem si ich prečítať a hlavne dodržovať. Absolvovala som všetky možné terapie, ktoré mi do dnešného dňa pomáhajú nebyť chorá, nerozčuľovať sa, byť nad vecou. Pomohli aj mojej dcére, ktorá ešte nebola odvtedy chorá, napriek chrípkovým epidémiám.

Michaela M.

Přístup paní Karin je nadstandardní. První týden v prosinci jsem se rozhodla z důvodu špatných výsledků z nemocnice jet sama na Srí Lanku do lázní, potřebovala jsem odletět druhý týden v prosinci. Bála jsem se vybrat lázně na přímo na Srí Lance, proto jsem se snažila najít zprostředkovatele v ČR nebo na Slovensku. Napsala jsem večer několik emailů, druhý den ráno jsem měla již nabídku od paní Karin, ještě ten den jsem si koupila letenku a zarezervovala lázně přes paní Karin. Další čtvrtek jsem odlétala. Paní Karin byla úžasná v přizpůsobení termínu pobytu podle nejvýhodnější letenky a v celkové organizaci a komunikaci. Na emaily odpovídá vždy velice rychle. Zdravotní dotazník jsem obdržela ve slovenštině a veškeré informace o rezortu byly také ve slovenštině. Přestože moje úroveň angličtiny je velice dobrá, ocenila jsem informace ve Slovenštině. Nikdy jsem nebyla dál než v Evropě, tak mi to dodala větší pocit jistoty. Rezort Kingdom je úžasný, je tam vytvořený ráj na zemi. Od začátku až do konce bylo vše úžasné, nemohu nic vytknout. Po prvním týdnu jsem se začala cítit lépe. Odjížděla jsem ve velmi špatném psychickém i fyzickém stavu. Vrátila jsem se plná energie a chuti žít. Crohnova nemoc se během 2 týdnů vyřešila. Doufám, že nádor v prsu se sám ztratí, ale tomu musím dát ještě chvilku čas. V rezortu je neustále připraven personál splnit vám jakékoliv přání. Místní lidé jsou neustále milí a vstřícní přestože musejí pracovat mnohem více než my v Evropě. Také ostatní hosté byli úžasní lidé, byla z nás jedna velká parta. Jela jsem tam přes Vánoce a dost jsem se obávala Vánoc sama v cizině. Vůbec jsem nebyla sama, zaměstnanci pro nás vytvořili úžasnou hostinu v zahradě při svíčkách s živou kapelou. Byl to jeden z nejlepších štědrých večerů v mém životě.

Dva dny po příjezdu jsem měla narozeniny, při snídani jsem měla nádherně vyzdobený stůl, k obědu dort a na posteli z květin nápis Happy birthday. Hotel nepatří určitě k nejluxusnější, ale úžasná přátelská atmosféra vám vynahradí to, že tam není bazén, který stejně nemůžete využívat kvůli procedurám. Měla jsem krásný pokoj s postelí s nebesy, balkonem a velkou koupelnou. Hotel odpovídá úrovni 4*, ale já bych mu dala vzhledem k personálu 5*. V hotelu je úžasný šéfkuchař, který připravuje takové lahůdky, že vám ani nechybí maso. Na Srí Lanku jsem jela se záměrem se uzdravit, proto jsem dodržovala přesně instrukce místních doktorů. Celý den je pro vás k dispozici mladá doktorka. Vstupní a výstupní kontrolu s vámi bude dělat starší zkušenější lékař.

Poslední den mají v tomto rezortu pro vás speciální překvapení, vyzdobí vás květinami. Pro muže také dělají tento rituál. Pobyt na Srí Lance v tomto rezortu přes paní Karin mohu jen doporučit, jsem si jistá, že tam v budoucnu opět zavítám.

JUDr. Lenka Tyllová

Karin Grofová človek ktorý robí presne to čo vie najlepšie a robí to celým srdcom. Pristupuje ku svojim klientom veľmi zodpovedne ale s neuveriteľnou ľahkosťou. Pre pobyt v ajurvédskom centre som sa rozhodla iba tak, nevedela som čo ma čaká, iba som vedela že potrebuje Zresetovať. Najskôr som si nevedela predstaviť že nebudem nič robiť a mala som z toho strach či to dokážem. Nakoniec som si to ničnerobenie užívala na planej čiare, ktoré mi spríjemňovala úžasná zdravá strava, procedúry A starostlivosť lekára. Prišla som zdravá ako ryba, odchádzala som zdravšia ako ryba a ešte aj plná energie. Keď som o tom niekomu rozprávala ako tak bolo úžasne každý, mi to veril pretože keď niečo človek hovorí zo srdca tak to je veľmi cítiť. Druhý krát som zobrala aj svojich rodičov, chcela aby si oddýchli a aby sa zlepšil ich zdravotný stav lebo som vedela že to tak bude. Tí boli nadšení, všade pokoj, relax v príjemnom prostredí a starostlivosť. Veľmi im to pomohlo po psychickej aj zdravotnej stránke. Naštartovalo ich to tak že doma dodržiavajú určité nenáročné Zásady ktoré sa tam naučili, pri pobyte znížili svoju váhu a doteraz v tom bez problémov pokračuje. Mama už teraz vyberá vhodný termín kedy na rok pôjde znovu, dokonca sa začala učiť aj anglicky. Takže ayurvédsky pobyt ktorý nám Karin odporučila mal veľmi veľa pozitív, ktoré nám pomáhajú a pozitívne nás ovplyvňujú aj po návrate domov!

Lenka I.

Spočiatku som vôbec nevedela čo od Sri Lanky ako krajiny, celého pobytu a Ayurvedy ako systému liečenia očakávať. Odchádzala som so zdravotným problémom a aj napriek tomu, že som skutočne nevedela čo očakávať tak môj odchod bol spojený s pomerne vysokými očakávaniami na výsledok liečby. Pani Karin, majiteľka agentúry mi vždy všetko podrobne vysvetlila a poslala podklady na bližšie ozrejmenie spolu so všetkými detailmi, ktoré mi pomohli utvoriť si celkový obraz.

Rezort LOTUS VILLA, liečbu, okolie, lekárov a prístup personálu spolu s jedlom a celkovou čistotou hodnotím veľmi pozitívne. Napriek tomu, že som si uvedomovala, že nejdem do hotela ale do nemocnice bola som spokojná. Lekárka nastavila 3 týždňovú liečbu, ktorú nebolo náročné dodržiavať. Výsledky Ayurvedy sa mnohokrát dostavia aj po príchode domov a to do pár dní či týždňov. Verím v túto zmenu a som presvedčená, že Ayurveda mi pomohla celkovo v mojom probléme.

Ak by som sa mala opäť rozhodnúť pre agentúru alebo ayurvedsky pobyt tak by som opäť všetko riešila cez www.ayurveda-srilanka.sk
Lucia Ranincova

Týmto smerom sa chceme poďakovať všetkým ktorí sa rozhodli pre nás a výnimočné poďakovanie patrí tým ktorí si našli čas a napísali referenciu

Pomôžeme Vám s výberom

Máte dodatočné otázky? Potrebujete pomôcť s výberom? Zavolajte nám alebo napíšte a pripravíme Vám ponuku na mieru.

Zavolajte nám

+421 903 700 244

Napíšte nám

info@ayurveda-srilanka.sk